Sprzątanie Świata

W dniu 26.09.2016 roku z inicjatywy samorządów uczniowskich nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pt. „Sprzątanie Świata”. Tradycyjnie jak co roku podczas godziny wychowawczej, uczniowie wraz z wychowawcami, wyposażeni w rękawice i worki, uporządkowali wyznaczone wokół szkoły tereny. Dzięki współpracy dyrekcji, nauczycieli i rodziców tego samego dnia udało się również zorganizować obchody „Święta Pieczonego Ziemniaka”. Podczas długiej przerwy niemalże wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami pojawili się na płycie boiska szkolnego po to, by skosztować pieczonych ziemniaków przygotowanych przez rodziców i nauczycieli. Spotkanie przybrało formę pikniku, podczas którego z przyjemnością próbowano ziemniaków oraz  przygotowanego przez szkolną stołówkę twarożku z warzywami. Gościem specjalnym spotkania okazał się Sierżant Pyrek, który postanowił odwiedzić nas w ramach realizacji projektu „Akademia Bezpiecznego Dziecka” i przypomnieć uczniom o bezpiecznym spędzaniu czasu wolnego. W tym celu młodsi uczniowie udali się na krótką prelekcję z Sierżantem Pyrkiem oraz panią mł. asp. Paulą Jesiołowską – dzielnicową Komisariatu Policji w Tuliszkowie.