Średniowieczny Kraków

Uczniowie klas VI b i VI c zabrali koleżanki i kolegów do średniowiecznego Krakowa. Pomysłu na podróż w czasie dostarczyła omawiana na lekcjach języka polskiego lektura „Historia żółtej ciżemki”.  Klasy przygotowały makiety i plakaty inspirowane przygodami Wawrzka Skowronka. Wśród prac można było podziwiać między innymi pracownie: Wita Stwosza i Jana Długosza, Kościół Mariacki, fragmenty średniowiecznego Krakowa oraz uciekającego Czarnego Rafała. Nie zabrakło również informacji o filmowej adaptacji powieści Antoniny Domańskiej, w której w rolę głównego bohatera wcielił się Marek Kondrat.

Uczniowie przygotowujący wystawę:

Klasa VI b

Zuzanna Antoniewicz, Paweł Derenowski, Bartosz Dębczyński, Jakub Dominiak, Julia Kocimska, Alicja Kubiak, Justyna Kusiak, Marytna Macudzińska, Adrian Michalski, Wiktor Pokrant, Majka Poprawska, Tomasz Sikora, Jakub Siwek, Arkadiusz Skowroński, Oliwia Sobieska, Amelia Tomczak, Julia Wysocka, Szymon Zieliński.

Klasa VI c

Szymon Cichy, Kacper Intrys, Paweł Okupski, Bartosz Podębski, Filip Stodolny, Marta Szymczak, Antoni Ślesiński.

Opiekun artystyczny: Sylwia Zielińska-Sikora