Zaznacz stronę

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Jak co roku w trzeci czwartek listopada (w tym roku 19 listopada) obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. Pomysł obchodów zrodził się w Stanach Zjednoczonych w 1974 r. , kiedy pewien dziennikarz zaapelował do czytelników swojej gazety, by na jeden dzień powtrzymali się od sięgania po papierosa. Efekt był zaskakujący, bo 150 tys. ludzi podjęło wyzwanie. Zachęcone tym Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci  czwartek listopada za Światowy Dzień Rzucania Palenia.

W naszej szkole wykonano gazetkę o tematyce antynikotynowej. Uczniowie mogli wykonać plakat i przesłać w sposób zdalny na stronę internetową szkoły. Dla rodziców i dzieci dostępna będzie również prezentacja na stronie szkoły. Zachęcamy do obejrzenia, mamy nadzieję, że skłoni niektórych palaczy do rzucenia nałogu, a niepalących do refleksji.

Akcję koordynowały panie: Dorota Kordylewska, Joanna Tabaka, Bożena Jasiakiewicz i Marta Jaskólska.

Plakaty wykonali

Wiktoria Luźna – klasa 6b

 Amelia i Laura Jurkiewicz klasa 6d

Michalina Wieczorek klasa 6 b

Mateusz Jaroszewski klasa 4a

Nikola Siwek klasa 7e