Święto Patrona

Święto Patrona, które rokrocznie obchodzimy w styczniu, na stałe zostało wpisane do kalendarza uroczystości Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 r. w Tuliszkowie.

30 stycznia 2019 r. w odświętnie udekorowanej hali sportowo – widowiskowej zgromadziła się społeczność naszej szkoły oraz zaproszeni goście, by oddać hołd Patronowi – Powstańcom 1863r.

Uroczystość przygotowana została przez uczniów klas V b, V d, V e, VII b szkoły podstawowej oraz III a i III b gimnazjum pod kierunkiem pań: Grażyny Boczula, Katarzyny Drewniackiej, Marioli Kuśmierkiewicz, Eweliny Maćkowskiej oraz Danuty Siepka.

W rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, jednego z największych zrywów narodowowyzwoleńczych przeciw zaborcy przywołane zostały sylwetki powstańców, wśród których chlubną kartą w dziejach historii zapisali się mieszkańcy naszego miasteczka. Program artystyczny zainicjowany został mazurem, po czym zgromadzeni w skupieniu i ze wzruszeniem wysłuchali fragmentów poezji i pieśni o tematyce patriotycznej. Mieli również niecodzienną  okazję obejrzenia fragmentu filmu, ukazującego działania powstańcze. Dźwięki muzyki Chopina i poloneza Ogińskiego stanowiły dodatkową oprawę uroczystości.

Obchody przebiegały w podniosłym, poważnym tonie.

Po zakończeniu części artystycznej przedstawiciele uczniów i nauczycieli złożyli kwiaty pod pomnikiem Powstańców 1863 r. jako wyraz hołdu, pamięci i kultywowania pięknych tradycji.