Zaznacz stronę

Święto pieczonego ziemniaka

Piękne Wrześniowe Słońce przywitało w poniedziałkowe południe uczniów, nauczycieli, pracowników Szkoły Podstawowej, jak również licznie przybyłych rodziców. Okazją do tego rodzaju integracji było święto pieczonego ziemniaka połączone z corocznym sprzątaniem świata.
Impreza organizowana na płycie boiska szkolnego była również doskonałą okazją do uczczenia obchodzonej w tym roku okrągłej rocznicy wybudowania naszej szkoły.
Z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego odbył się „Bieg Osiemdziesięciu Z Okazji Osiemdziesiątej Rocznicy Szkoły”.
Zainteresowanie tym wydarzeniem przekroczyło najśmielsze oczekiwania organizatorów!
W sztafecie na dystansie 8000 m. (20 okrążeń bieżni lekkoatletycznej, podzielonej dodatkowo na 4 odcinki 100-metrowe) wg wstępnych planów miało wystąpić 80 uczestników. Jednak bardzo liczne zgłoszenia chętnych sprawiły, że dystans ten pokonało ponad 350 uczestników podzielonych na 80 grup 4-5 osobowych. Sygnał do rozpoczęcia biegu dała Pani Dyrektor Justyna Gascon Carreño wraz z córką Laurą, uczennicą klasy Id, następnie w kolejnych sztafetach startowali uczniowie wszystkich oddziałów klasowych naszej placówki, licznie wspierani i dopingowani przez rodziców oraz nauczycieli.
Bieg zakończyła Pani Dyrektor Mirosława Puszcz Majda wraz z innymi nauczycielami i swoimi wychowankami z klasy VIb.
Impreza przebiegła w bardzo miłej, rodzinnej atmosferze, a rocznice powstania naszej szkoły udało się uczcić ze sportowym akcentem. 

Za organizację imprezy odpowiadali: Pani Iwona Bartczak, Maciej Pieszak, Zbigniew Osajda, Mateusz Zajdel współpracujący z wychowawcami klas. Od strony technicznej mogli liczyć oni na pomoc Pana Damiana Hryniuka i Tomasza Maćkowskiego.