„Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

8 stycznia miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu edukacyjnego z Gangiem Słodziaków.

Celem konkursu było budowanie nawyku codziennego czytania. Chętni uczniowie z klas
I – III otrzymali dzienniczki, w których rodzice poświadczali swoim podpisem, że ich dziecko spędziło z książką co najmniej 10 minut. Za każdy podpis rodzica, uczeń otrzymał
w bibliotece naklejkę z podobizną Słodziaka. Systematyczne kolekcjonowanie naklejek za codzienne czytanie było przepustką do wzięcia udziału w następnym etapie –
należało zapoznać się z  książką „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”, a następnie napisać lub narysować własną historię o dalszych przygodach Słodziaków i przedstawienie jej w zależności od poziomu:

Klasy I – rysowały swoje historie;

Klasy II – tworzyły komiks;

Klasy III – pisały krótkie historie i je ilustrowały.

Konkurs trwał do 14 grudnia.

W pierwszej części konkursu wzięło udział 62 uczniów, do kolejnego etapu zakwalifikowało się 14 uczniów.

Komisja w składzie:

1. Gascon Carreño Justyna – wicedyrektor – przewodnicząca
  2. Pilarski Marcin – wicedyrektor
  3. Konieczka Ewa – nauczyciel bibliotekarz

dokonała oceny wszystkich prac i wyróżniła prace następujących uczniów:

Klasy II

Grzeszczak Alicja, Raszewski Jan – kl. II a, Okoński Igor – kl. II d

Klasy III

Fabiańska Magdalena, Szmytka Karolina, Tomczewska Blanka – kl. III a

Wyróżnienia:
Szczap Karolina, Ćmielewski Artur, Michalak Szymon, Wojtyra Dagmara,
Majkowska Wiktoria, Woliński Kacper z kl. IIa  ; Cieślak Fabian z kl. II d;
Sosiński Piotr z kl. III b.

Nagrody i wyróżnienia w konkursie to: maskotki Słodziaków i książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” ufundowane przez sieć sklepów Biedronka oraz Kalendarze z Gangiem Słodziaków ufundowane przez p. Justynę Gascon Carreño .