„THE SCHOOL STAGE”

Jak co roku wiosną miały miejsce POWIATOWE PREZENTACJE SCENICZNE ‘ THE SCHOOL STAGE’.. Tegoroczna XIII edycja, której jak zawsze patronował Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków, p. Grzegorz Ciesielski, odbyła się w Szkole Podstawowej w Tuliszkowie w czwartek 26 kwietnia 2018 r. o godz. 10.00. W niezależnej komisji jurorskiej zasiedli nauczyciele języka angielskiego: p. Agata Jeżak-Komorska z ZST w Turku i p. Joanna Serafińska z ZST w Koninie oraz instruktor teatralny Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie p. Jarosław Sparażyński, który od początku tego scenicznego przedsięwzięcia ocenia występy uczniów. W konkursie zaprezentowali się młodzi aktorzy z Grzymiszewa i Turku  oraz gospodarze – tuliszkowscy uczniowie.

Celem konkursu jest motywowanie do nauki języka angielskiego poprzez zabawę, a komunikacja w języku obcym jest tu kluczowym elementem. Po obejrzeniu wszystkich występów jurorzy jednogłośnie uznali za najlepsze przedstawienie scenkę pt. ‘The Princesses  Show’ (Pokaz księżniczek) debiutujących na scenie uczennic kl. VII z SP nr 1Turku a przygotowaną przez p. Agnieszkę Płóciennik. Drugie miejsce (ex quo) zajęli uczniowie z Grzymiszewa ze scenką What to wear? – W co się ubrać? (p. A. Dębczyńska, p. M. Ruda, p. J. Cymmer) oraz uczniowie z Tuliszkowa (Super Deadman – Super martwy człowiek) pod opieką p. Marcina Pilarskiego. Na miejscu trzecim uplasowali się aktorzy p. Beaty Żarna, również z Tuliszkowa (Nobody famous – Nikt znany).

Oprócz wyróżnień dla całych zespołów jurorzy przyznali nagrody indywidualne. Nagrodę za najlepszą kreację aktorską w postaci zaproszenia do szkoły wokalno-aktorskiej „Fama” w Koninie na warsztaty aktorskie prowadzone przez profesjonalnych aktorów odebrał Jakub Klimt z Grzymiszewa. Nagroda została ufundowana przez założycielkę szkoły p. Marlenę Brzezińską. Ponadto otrzymał drukarkę HP Desk Jet Ink Adventage 3785. Z kolei dwie uczennice wyróżnione za najlepsze prezentacje języka angielskiego (Milena Andrzejewska z Tuliszkowa i Dominika Dembowska z Grzymiszewa) otrzymały nagrody rzeczowe w postaci dysku zewnętrznego Verbatim Store 500GB oraz Powerbank Adata 10000 mAh.

Wszyscy uczestnicy konkursu dostali upominki książkowe („Czytamy w oryginale”), a zwycięskie zespoły dodatkowo: za miejsce I – „Słowniki idiomów” i bilety do kina Helios w Koninie, „Gramatykę języka angielskiego w pigułce” (miejsca II) oraz „Fiszki językowe – czasowniki frazowe” (miejsce III). Sponsorami nagród książkowych i rzeczowych byli: burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków, SP w Tuliszkowie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. I kino Helios w Koninie. Poczęstunek dla uczestników, opiekunów i jurorów ufundowała Rada Rodziców SP w Tuliszkowie.