Zaznacz stronę

Udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile

19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. Biblioteka szkolna i nauczyciele SP przyłączyli się do działań upamiętniających minione wydarzenia.

Premiery słuchowisk odbyły się 19 kwietnia na kanale YouTube Muzeum POLIN oraz w Audiotece  według następującego rozkładu:

  • 08:00 – premiera słuchowisk na podstawie opowiadań: „Pamięć drobinek” Zofii Staneckiej oraz „Historia z pewnej ulicy” Joanny Bednarek dla uczniów i uczennic klas 1-3 szkoły podstawowej na kanale YouTube.
  • 09:30 – premiera filmu „Będę pisać” dla uczniów i uczennic klas 4-6 szkoły podstawowej  na kanale YouTube oraz na Facebooku Centrum Edukacyjnego Muzeum POLIN.
  • 11:00 – premiera filmu „Muranów – Dzielnica Północna”  dla uczniów i uczennic klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych na kanale YouTube oraz  na Facebooku Centrum Edukacyjnego Muzeum POLIN.
  • 12:00 transmisja na żywo spod pomnika Bohaterów GettaO 12.00 w Warszawie  na znak pamięci o wydarzeniach z kwietnia 1943 r. zostaną włączone syreny. 
  • 15:00 „W sukience i mundurze” filmowa opowieść o bojowniczkach autorstwa przewodniczki Katarzyny Jankowskiej. Streaming na Facebooku MuzeumPOLIN  i w serwisie YouTube.  
  • 18:00 „Stawiam pomnik tym, którzy zginęli” Rozmowa Krystyny Budnickiej  i Mikołaja Grynberga. Streaming na Facebooku Muzeum POLIN  
  • 20:30 „Córki, matki, robotnice” Koncert Pawła Szamburskiego i Joanny Halszki Sokołowskiej. Streaming na Facebooku Muzeum POLIN i w serwisie YouTube.

 

 

Za przebieg akcji w naszej szkole odpowiedzialne były: p. Aneta Urbaniak, p. Małgorzata Kurzawińska i p. Barbara Ratajczyk.

Skip to content