Zaznacz stronę

Ukończenie projektu Przyroda z klasą. Czy wiesz jak żyje jeż?

Dzieci z grupy świetlicowej (klasy 0-3 ) z sukcesem ukończyły projekt Przyroda z klasą. Czy wiesz jak żyje jeż? realizowany w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie. W trakcie projektu zrealizowano cykl 6 lekcji z zakresu edukacji przyrodniczej, spełniając założenia podstawy programowej. Dzięki udziałowi  w programie uczniowie rozwinęli umiejętności związane z rozumieniem zjawisk przyrodniczych. Nauczyli się również współpracować z innymi oraz rozpoznawać emocje.

 Zrealizowano następujące tematy:

– Dlaczego strach jest nam potrzebny?

– Dlaczego złość jest nam potrzebna?

– Gdzie mieszkają jeże?

– Czy samochody przeszkadzają zwierzętom?

– Czy teatr można zmieścić w pudełku? (scenariusz artystyczny, związany z ideą teatru Kamishibai)

– Jak chronić wodę przed zanieczyszczeniami?