UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU W TULISZKOWIE

12 października 2017 r. o godzinnie 17:00 w naszej szkole odbyła się inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Program uroczystości:

– Gaudeamus – uczestnicy uroczystości

– „10 LAT zachwycania się nad urokiem nauki i świata” – Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Koninie

– Wystąpienie Przewodniczącego „Klubu Seniora” w Tuliszkowie Zenona Matuszewskiego

– Wystąpienie gości

– Wykład inauguracyjny pt. „Kobiety w życiu Henryka Sienkiewicza” – Urszula Adamska

– Hymn UTW – Wszyscy uczestnicy uroczystości

Głównymi celami Uniwersytetu będzie prowadzenie działalności edukacyjnej, zdrowotnej, kulturalnej, twórczej, sportowej i turystyczno-krajobrazowej oraz włączenie ich do systemu kształcenia ustawicznego przez stymulowanie rozwoju osobowego i sprawności intelektualnej i fizycznej.

W pierwszym roku działalności organizowane będą zajęcia w sekcjach:

– historycznej

– literackiej

– przyrodniczo-medycznej

– turystyczno-fotograficznej

-zajęć rekreacyjno-sportowych

– zajęć tanecznych

– rękodzieło artystyczne

– Savoir-Vivre

Gospodarzem inauguracji była Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej Mirosława Puszcz-Majda wraz z wicedyrektorem Marcinem Pilarskim.
Oprawę techniczną zapewnili Tomasz Maćkowski oraz Damian Hryniuk.