Uwaga! Internet!

W dniu 22 stycznia 2018 r. Uczniowie klas VI uczestniczyli w lekcji medialnej w kinie Oskard w Koninie. Tematem spotkania był Internet. W czasie zajęć zorganizowanych przez Centrum Edukacji Filmowej Wołomin, Szóstoklasiści dowiedzieli się czym jest cyberprzemoc i jak się przed nią bronić, odkrywali, jak sprawdzić czy informacja podana w Internecie jest prawdziwa oraz dlaczego youtuberzy stają się bardziej znani od aktorów. Uczniowie zrozumieli również, jakie szkody potrafi wyrządzić hejter.

Po lekcji organizatorzy zaprosili na projekcję filmu Labirynt – pełną przygód historię, która nie tylko udowodniła, jak ważna jest przyjaźń, ale również pokazała, że świat ukazany w grach komputerowych może być niebezpieczny.

Lekcja i film zrobiły na uczniach spore wrażenie, ponieważ w czasie drogi powrotnej trwały burzliwe rozmowy na temat Internetu i bezpieczeństwa w sieci.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie:

Ewa Grześkiewicz, Ewa Konieczka, Marta Jaskólska i Sylwia Zielińska-Sikora.

Zdjęcia: Sylwia Zielińska-Sikora