Zaznacz stronę

W kraju Muszkieterów i Don Kichota

            W II półroczu roku szkolnego 2018/2019 zainteresowani uczniowie klas IV-VIII SP brali udział w innowacji pedagogicznej: Wędrówki w czasie i przestrzeni. Podróż III: W kraju Muszkieterów i Don Kichota.

            Na zajęciach poznawali historię, kulturę , sztukę, ale także muzykę, taniec i kulinaria Francji i Hiszpanii.

W dniach 25.04.-04.05.2019 r. odbyła się wycieczka do Francji i Hiszpanii. Uczestnicy wycieczki zwiedzili: Niceę, Cannes, Monaco, Loret de Mar, Tossa de Mar, Barcelonę, Gironę.

Atrakcją były zdumiewające widoki, muzeum Salvadora Dali, park Gaudiego, ale także kąpiel  w basenie i hiszpańskie potrawy.

            Podsumowaniem działań innowacyjnych była lekcja otwarta dla społeczności szkolnej, która odbyła się dnia 12.06.2019 roku. Publiczność mogła obejrzeć tańce, posłuchać francuskich i hiszpańskich piosenek wykonanych przez uczniów klas IV- VIII, uczestniczyć we wspólnej zabawie w rytmie francuskich utworów. Na korytarzu szkolnym zaprezentowano specjały kuchni francuskiej i hiszpańskiej. Chętni robili zdjęcia z monidłami muszkietera i tancerki flamenco. W świetlicy gimnazjum uczniowie mogli oglądać film i zdjęcia z wycieczki. Na korytarzu SP zaprezentowano wystawę prac uczniów klas IV. Wykonano je w ramach portfolio z języka francuskiego.

Nauczyciele realizujący innowację pedagogiczną: p. Mirosława Puszcz – Majda, p Justyna Gascon Carreño, p. Aneta Urbaniak, p. Iwona Bartczak, p. Małgorzata Kurzawińska, p. Agnieszka Naglewska,  p. Ewa Jasińska.