WALENTYNKI W GIMNAZJUM

14 lutego to miły dzień dla każdego z nas, dzień uśmiechów, ciepłych słów i gestów, po prostu Dzień Zakochanych. Święto obchodzone jest w wielu krajach na świecie, również w Polsce, a więc i w naszej szkole. Jak świętowaliśmy? Przez cały dzień działała poczta walentynkowa: uczniowie wysyłali kartki zawierające wyznania miłosne, pamiętając jednocześnie o kulturalnej formie przekazu .

W świetlicy gimnazjum odbyły się walentynkowe konkursy: recytatorski, plastyczny i wiedzowy. Pierwszy polegał na jak najpiękniejszym przeczytaniu wylosowanego wiersza o tematyce miłosnej.  Jury, składające się z nauczycieli i uczniów, oceniało dykcję, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny . Gimnazjaliści malowali również, dowolną techniką,  walentynkowe serca.  Ostatni konkurs polegał na udzieleniu odpowiedzi na 6 pytań, które dotyczyły tradycji i sposobów świętowania Dnia Zakochanych. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali dodatnie punkty, a zwycięscy zostali obdarowani słodyczami. Zorganizowano również wybory najsympatyczniejszej uczennicy i najsympatyczniejszego ucznia naszej szkoły. Wybory, jak w ubiegłym roku, wygrała Julia Jakubowska i Szymon Pawlak, oboje z klasy 3a.

Walentynki zorganizowała Świetlica oraz Samorząd Uczniowski Gimnazjum.

Wyniki konkursu recytatorskiego

• Natalię Wojciechowską