Zaznacz stronę

„Weihnachten in Deutschland”

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie poznawali tradycje bożonarodzeniowe naszych zachodnich sąsiadów – Niemców. Chętni uczniowie naszej Szkoły wykonali kartki świąteczne z życzeniami w j.niemieckim, aniołka niosącego życzenia, plakat przybliżający tradycje świateczne w Niemczech. Uczniowie klas starszych przygotowali też i przeprowadzili lekcje kulturoznawcze o Świętach Bożego Narodzenia w Niemczech połączone z licznymi konkursami i zabawami.  Uczniowie biorący udział w konkursach byli nagradzani słodkościami.

Aniołki oraz kartki z życzeniami niemieckimi otrzymała Dyrekcja naszej Szkoły.

Pozostałe prace można oglądać w  gablocie na I piętrze i w sali 114.

Ciekawostki:

  1. Do św. Mikołaja w Niemczech można wysłać list z życzeniami: w małym miasteczku Himmelpfort powstała filia pocztowa, która odpowiada w 15 językach na listy dzieci z całegoświata i spełnia ich marzenia. Adres e-mail to weihnachtsmann@weichnachtsstadt.de
  2. W 1818r. podczas pasterki w austriackim miasteczku Oberndorf wykonano po raz pierwszy znaną na całym świecie kolęę Cicha noc – Stille Nacht.