Zaznacz stronę

Wieczór wigilijny dla lokalnej społeczności

15 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej  w Tuliszkowie odbyło się przedświąteczne spotkanie dla mieszkańców Tuliszkowa i okolic. Wieczór wigilijny rozpoczął się od spektaklu Opowieść wigilijna na podstawie opowiadania Charlesa Dickensa. Zaproszeni goście wysłuchali także kolęd i pastorałek związanych z przesłaniem spotkania A nadzieja znów wstąpi w nas… W świąteczny nastrój wprowadziło zebranych wspólne kolędowanie, degustacja tradycyjnych ciast, przygotowanych przez rodziców i możliwość zakupu ozdób bożonarodzeniowych. Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialni byli uczniowie kl. V b, VII b i VII c szkoły podstawowej, III c gimnazjum pod opieką nauczycieli: p. M. Kurzawińskiej, p. E. Jasińskiej, p. A. Urbaniak, p. A. Naglewskiej, p. I. Bartczak we współpracy z Radą Rodziców i  p. J. Gascon Carreno. Kolędy przygotowała p. K. Drewniacka.

W tym dniu odbyła się akcja Podaruj życie! , czyli oddawanie krwi dla potrzebujących, oraz Tuliszkowski dzień bez zakupów. Inicjatorem działań była Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie i Samorząd Uczniowski.