Zaznacz stronę

Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej Judo w Poznaniu.

Pięciu reprezentantów Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie wzięło udział w Wielkopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Judo w Poznaniu. Organizatorami imprezy był Okręgowy Związek Judo i Szkolny Związek Sportowy ,,Wielkopolska’’ w Poznaniu.

W niedzielę 3 grudnia uczniowie szkoły podstawowej  w Tuliszkowie wybrali się do Poznania gdzie około 40 Szkół Podstawowych województwa wielkopolskiego rywalizowało na tatami w Indywidualnych Mistrzostwach Wielkopolski w judo w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach brały udział dzieci urodzone w latach  2002, 2003 i 2004. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie a na co dzień zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie reprezentowali tym razem nie klub, a Szkołę Podstawową w Tuliszkowie zdobywając punkty do wielkopolskiego współzawodnictwa sportowego.

Wszyscy zawodnicy z Poznania wrócili z dobrymi wynikami. A na najwyższym stopniu podium stanęła Paula Markiewicz, zajmując pierwsze miejsce i .

Srebrny medal zdobyła Natalia Poprawska, przegrywając zaledwie jedną walkę. Tego samego koloru medal zdobył Norbert Tomaszewski.

Na najniższym stopniu podium stanęła Katarzyna Konieczka.
Bez zdobyczy medalowej swój udział w zawodach zakończył Jan Antoniewicz zajmując tuż za podium, tzn. piąte miejsce.

Wielkim sukcesem rywalizacje zakończyły dziewczęta zdobywając po raz kolejny  pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej dla Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie.

Więcej zdjęć na www.judotuliszkow.pl

 

Trener sekcji

– Michał Gaj

Skip to content