Zaznacz stronę

Wizyta w schronisku dla zwierząt

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom i wsparli Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Turku. W ramach akcji Podaj łapkę zbierali karmę, koce, ręczniki, zabawki, obroże. 20 listopada 2017 r. z wizytą do schroniska pojechały dzieci z klas 0-III, ponieważ wykazały się największą ofiarnością. Towarzyszyło im kilkoro uczniów z klas IV-VII oraz pięć gimnazjalistek z kl. III c. Uczniowie przekazali zebrane materiały i poznali warunki w jakich żyją opuszczone zwierzęta. Dzieci przekonały się, że posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek wobec niewątpliwie słabszej istoty.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia schroniska. Może ktoś z Was zdecyduje się na adopcję? W schronisku na dom, miłość i pieszczoty czeka wiele psiaków i kotów.

Wyjazd zorganizowała Świetlica oraz Samorząd Uczniowski. Za wsparcie finansowe dziękujemy Radzie Rodziców oraz prywatnym ofiarodawcom.