WOJEWÓDZKI KONKURS GEOGRAFICZNY W POZNANIU

NAJLEPSZY WŚRÓD NAJLEPSZYCH W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE GEOGRAFICZNYM W POZNANIU

Dawid Kalinowski, uczeń z Gimnazjum w Szkole Podstawowej w Tuliszkowie uzyskał  tytuł laureata z najwyższym wynikiem w województwie wielkopolskim.

Na szczeblu wojewódzkim w tym roku szkolnym uczeń naszej szkoły był najlepszy, osiągając maksymalną liczbę 50p.

Konkursy przedmiotowe maja dużą rangę, pokazują bowiem, jak poszczególne szkoły pracują z uczniami zdolnymi. Laureat konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim  jest zwolniony z danego zakresu odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego (uzyskuje jednocześnie najwyższy wynik) i przyjmowany jest w pierwszej kolejności do szkoły ponadgimnazjalnej.

Nasza szkoła kolejny raz może pochwalić się sukcesem.

W POSM IIst.im. Karłowicza w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie zaświadczeń i nagród laureatom konkursów przedmiotowych przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, panią Elżbietę Leszczyńską.

Gratulacje.