Zaznacz stronę

Wycieczka do Jura Parku w Solcu Kujawskim

Czerwiec w naszej szkole to okres wyjazdów i wycieczek.

3 czerwca 2019 r. klasy 1 b i 1 d wczesnym rankiem udały się na wyprawę do Parku Jurajskiego w Solcu Kujawskim.

Pobyt w krainie dinozaurów rozpoczęliśmy od warsztatów plastyczno- paleontologicznych. Mieliśmy okazję malować odlewy gipsowe dinozaurów i amonitów. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Ziemi gdzie zgromadzono jeden z największych w Polsce zbiór skomieniałości. Dalszy pobyt to wspaniała zabawa w parku rozrywki. Czas umiliły nam przejazdy na karuzelach, kolejce szynowej, baseny z kulkami i liczne zjeżdżalnie. Następnie przyszedł czas na odpoczynek w kinie 5 D. Seans pobudził wszystkie zmysły i dostarczył niezapomnianych wrażeń. W dalszej kolejności udaliśmy się z przewodnikiem na spacer po ścieżce edukacyjnej. Tam mieliśmy okazję podziwiać okazy wymarłych już gadów i płazów w naturalnej wielkości. Spacer poprzez kolejne okresy dziejów Ziemi pozwala uzmysłowić sobie różnorodność i niesamowitość tego zaginionego już świata.Następnie udaliśmy się na pyszny obiad i zakup pamiątek.

Wycieczkę zorganizowały panie: Ewa Bartczak i Dorota Munch Bangrowska.

Skip to content