Zaznacz stronę

Wycieczka do Konina

We wtorek,  20 czerwca 2017r., odbyła się wycieczka do Konina. Została ona zorganizowana  w ramach konkursu „Klasa na … wycieczkę” i była nagrodą dla najaktywniejszych uczniów gimnazjum. W ciągu całego roku szkolnego zespoły klasowe gromadziły punkty, które przyznawane były zgodnie  z regulaminem za różnorodne działania podejmowane na terenie szkoły i związane z jej działalnością. Tegoroczną rywalizację wygrała klasa IIIa. Wraz z uczniami tej klasy na wycieczkę pojechało jeszcze 10-ro uczniów z innych klas, którzy indywidualnie zdobyli najwięcej punktów.

Uczestnicy wycieczki odwiedzili Centrum Edukacji i Rozrywki Kropka – zobaczyli tam park makiet i miniatur, a także obejrzeli film w technice 6D. Mogli też pobawić się różnorodnymi zestawami klocków, z czego chętnie skorzystali. Następnie w Centrum Informacji Miejskiej na konińskich bulwarach obejrzeli prezentację multimedialną i odbyli krótką przechadzkę ”Spacerkiem po Koninie”. Kolejnym punktem programu była wizyta w Księgarni i Hurtowni Taniej Książki Tuliszków, w której prześledzili cykl produkcyjny książki. Ostatnim i obowiązkowym punktem programu była wizyta w Mc’Donalds. Do Tuliszkowa wróciliśmy w doskonałych humorach.

Opiekę nad uczniami w czasie wycieczki sprawowały panie: Iwona Bartczak, Agata Jeżak-Komorska, Ewelina Maćkowska i Anna Thiel.