Zaznacz stronę

Wycieczka do Krainy św. Mikołaja w Kołacinku

8 grudnia 2018 r. chętni uczniowie klasy 1 d oraz 4 c wzięli udział w wycieczce do Krainy św. Mikołaja   w Kołacinku. Pobyt rozpoczęliśmy od warsztatów plastycznych, podczas których wykonaliśmy świąteczne ozdoby i obejrzeliśmy filmy o zwyczajach świątecznych. Następnie udaliśmy się na spacer po bajkowej ścieżce, poznaliśmy bohaterów popularnych bajek. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowieści Dziadka Mroza, oglądaliśmy jego dom. Następnie udaliśmy się do sekretariatu i sali tronowej Mikołaja. Mikołaj każde dziecko wysłuchał, wziął na kolana i opowiedział o swojej ciężkiej pracy. Każdy z uczestników wycieczki miał również okazję wysłać list do Mikołaja gdzie działa specjalna poczta. Następnie udaliśmy się na smaczny obiad. Mieliśmy też możliwość zakupu świątecznych pamiątek. Resztę czasu spędziliśmy na zabawach w Figloraju.

Mikołaj nie zapomniał o nas i na zakończenie wycieczki otrzymaliśmy kosz ze słodkościami oraz maskotkę, która ozdobi naszą salę. Podczas wycieczki dopisywał nam dobry humor oraz wspaniała pogoda.

Wycieczkę zorganizowała p. Dorota Munch- Bangrowska, a opiekę nad uczniami sprawowały          p. Justyna Gascon Carreno i p. Ewa Poprawska