Zaznacz stronę

Wycieczka do Poznania

21 lutego uczniowie klas Va, VIe, d i VIIc wyruszyli na wycieczkę edukacyjną do Poznania. Zwiedzanie stolicy Wielkopolski rozpoczęliśmy od Bramy Poznania, czyli interaktywnego muzeum, które w  nowoczesny sposób, z wykorzystaniem multimediów i światła, przedstawia historię Ostrowa Tumskiego i początków Państwa Polskiego. Obiekt i cała ekspozycja oraz sposób jej przedstawienia  wywarły na nas bardzo pozytywne wrażenia.
 Z Bramy Poznania przeszliśmy do Katedry, jednego z najstarszych polskich kościołów, miejsca pochówku pierwszych władców z dynastii  Piastów.
 Następnie udaliśmy się do Muzeum Pyry. Tutaj  przewodnik z ogromną pasją opowiedział historię ziemniaka oraz wiele ciekawostek dotyczących jego uprawy. Dowiedzieliśmy się, jakie potrawy w różnych częściach świata są przygotowywane z tego zdrowego warzywa.
 Na koniec każdy otrzymał  w pięknej poznańskiej tytce upieczoną gorącą pyrę, która wcześniej została przez nas przyprawiona.
 Ostatnim punktem naszej wycieczki było Muzeum Powstania Wielkopolskiego.
 Po zwiedzeniu wystawy uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej, pt. „O zwycięskim Powstaniu Wielkopolskim”. Dzięki niej poszerzyliśmy swoją wiedzę o tym wydarzeniu. Mogliśmy dotknąć niektóre eksponaty, przymierzyć mundury powstańców.
Opiekunami uczniów były panie: Barbara Ratajczyk, Ewa Antoniewicz, Anna Thiel, Katarzyna Tomtała.

Skip to content