Zaznacz stronę

Wycieczka do Trójmiasta

W dniach 16 – 18 maja 2016 roku uczniowie klasy VIA, VA oraz VB wybrali się na wycieczkę do Trójmiasta i do Helu. Pomimo deszczowej pogody wyjazdowi towarzyszyła wspaniała atmosfera. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Gdańska, odwiedzenia Muzeum Rybackiego pod Strzechą w Jastarni, zwiedzenia Juraty, gdzie w tym czasie przebywali reprezentanci naszej narodowej kadry footballowej. Jednym z punktów wycieczki była wizyta w Fokarium w Helu i obserwacja treningu medycznego fok. Atrakcją był również spacer na kraniec półwyspu helskiego. Dzięki uprzejmości właścicieli pensjonatu, w którym przebywaliśmy uczniowie uczestniczyli w dyskotece integracyjnej. Kolejnego wieczoru zorganizowaliśmy wieczór filmowy. Ostatniego dnia, gdy warunki pogodowe znacznie się poprawiły uczniowie wraz z opiekunami mieli możliwość spacerowania po sopockim molo, zwiedzenia Westerpatte oraz zamku w Malborku. Podczas podróży autokarem udało nam się zobaczyć gdańskie falowce, będące typem budownictwa z lat 60 oraz 70-tych, ERGO Arenę oraz Stadion Energa Gdańsk. O bezpieczeństwo dzieci podczas wycieczki zadbały: pani Krystyna Małolepsza, pani Bożena Szczap, pani Ewa Antoniewicz oraz pani Agata Jeżak-Komorska. Oto fotorelacja z tej trzydniowej wyprawy.

Skip to content