Zaznacz stronę

Wycieczka do Warszawy

W wyjątkowy sposób uczniowie klasy IIIc Szkoły Podstawowej powitali pierwszy dzień jesieni. Wczesnym rankiem uczniowie wraz z rodzicami zebrali się przed szkołą, aby udać się na wycieczkę do Warszawy. Pogoda była typowo jesienna: chłodna i deszczowa. Jednak stolica powitała nas nieco cieplej.

W Warszawie spacerowaliśmy po Starówce, widzieliśmy Zamek Królewski, Pomnik Syrenki, Kolumnę Zygmunta. Z zadumą patrzyliśmy na Pomnik Małego Powstańca. Następnie udaliśmy się do Parku w Łazienkach. Zbieraliśmy dorodne kasztany oraz podpatrywaliśmy życie wiewiórek. Po solidnym obiedzie przyszedł czas na pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Tam największym zainteresowaniem cieszył się pobyt na statku oraz doświadczenia z wodą.

Warszawa pożegnała nas ciepło i słonecznie, Wróciliśmy do szkoły pełni wspaniałych wrażeń. Wycieczkę zorganizowała pani Dorota Munch-Bangrowska, a opiekę nad dziećmi sprawowali rodzice oraz pani Bogumiła Urbanowicz.