Zaznacz stronę

Wycieczka do Nadleśnictwa Grodziec

27 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy 3 c i 3 e uczestniczyli w niezwykłej lekcji  przyrody.  Udali się do Nadleśnictwa Grodziec  gdzie poznali środowisko lasu.  Na początek odbyli godzinny spacer po ścieżce edukacyjnej.  Poznali warstwy lasu,  jego mieszkańców oraz zasady zachowania się w lesie podczas burzy i huraganu.  Po wyczerpującym marszu każdy z apetytem zajadał się kiełbaskami z ogniska. Chwila wypoczynku to także zabawa na placu zabaw.  Następnie uczniowie udali się do izby edukacyjnej gdzie podziwiali eksponaty zwierząt żyjących w naszych lasach. Wsłuchali się w odgłosy lasu.  Z platformy widokowej można było obserwować dziki i daniele żyjące w zagrodzie.

Podczas wycieczki dopisywała nam cudowna wiosenna pogoda oraz wyśmienite humory. Wyjazd zorganizowała pani Dorota Munch- Bangrowska,  a opiekę nad uczniami sprawowały panie:  Bogumiła Urbanowicz,  Ewelina Fabiańska oraz Grażyna Tabaka.