Zaznacz stronę

ŻOŁNIERZE WYKLĘCI – SZLACHETNI, NIEZŁOMNI, NIEUGIĘCI

Już po raz ósmy obchodzimy 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji uczniowie klasy VIII c pod opieką p. Barbary Ratajczyk i p. Anety Urbaniak wykonali wystawę upamiętniającą bohaterów antykomunistycznego podziemia. Wystawa ukazuje sylwetki wybranych Żołnierzy Niezłomnych, między innymi: Jana Rodowicza, ps. Anoda, Danuty Siedzikówny, ps. Inka, Witolda Pileckiego, ps. Witold, Józefa Franczaka, ps. Lalek oraz ich rolę jaką odegrali na drodze do odzyskania przez Polskę suwerenności i niepodległości.
W hołdzie dziesiątek tysięcy osób zamordowanych w więzieniach, w siedzibach urzędów bezpieczeństwa, skazanych na kary śmierci przez sądy wojskowe uczniowie klas VIII  przygotowali również na lekcje historii  prezentacje multimedialne.