W piątek 17 marca br. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka –  patrona Irlandii. Korytarze szkolne zazieleniały – wielu uczniów i nauczycieli założyło ubrania i elementy dekoracyjne w kolorze zielonym. Uczniowie już od samego rana szukali koniczynek ukrytych na terenie szkoły. Za znalezienie czterolistnej koniczynki otrzymywali ocenę celującą z języka angielskiego, a trójlistnej – plusa za aktywność. Chętni uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcie w fotobudce specjalne przygotowanej na ten dzień. Zainteresowanie było ogromne – zwłaszcza wśród młodszych dzieci.
Na lekcjach języka angielskiego zostały przeprowadzone lekcje kulturowe, aby poszerzyć wiedzę uczniów o tym święcie. Na koniec dnia (po 5. godzinie lekcyjnej) wśród chętnych uczniów kl. 6-8 przeprowadzono konkurs o Dniu Św. Patryka przy użyciu aplikacji Kahoot. W konkursie wzięło udział trzynaścioro uczniów. Laureatami konkursu zostali:

Ania Oblizajek (I miejsce, klasa 8c),

Blanka Cymmer (II miejsce, klasa 8e)

Wiktor Kudła (III miejsce, kl. 8e).

Zwycięzcy zostali nagrodzeni książkami (krótkie historyjki w języku angielskim) oraz ocenami celującymi z języka angielskiego.

Szkolne  obchody Dnia Świętego Patryka przygotowali nauczyciele języka angielskiego –
p. Sylwia Darul, p. Beata Żarna, p. Izabela Szczap i p. Marcin Pilarski.