2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Ten dzień został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem oraz ich rodzin. Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata i prawidłowym rozumieniem relacji społecznych. My, jako społeczeństwo, musimy sobie uświadomić, iż nie jest to ani lepsze, ani gorsze spojrzenie na świat. Jest ono po prostu inne.Symbolicznym kolorem autyzmu jest kolor niebieski. Włączyliśmy się w tę akcję w Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 roku w Tuliszkowie i dlatego na 3 kwietnia 2023 roku uczennice klasy IVc przygotowały krótką scenkę i napisały piosenkę. Wyrazem naszej jedności i zrozumienia było wykonanie tematycznej gazetki i udekorowanie holu i wejścia do naszej szkoły błękitnymi balonikami.

Organizatorkami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu były : Joanna Sobczak, Aneta Zajdel, Bożena Jasiakiewicz we współpracy z wychowawcami klas czwartych : Magdaleną Połatyńską, Iwoną Bartczak, i Joanną Tabaką.