Akademia Bezpiecznego Puchatka

Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do najmłodszych uczniów. W trakcie II semestru roku szkolnego 2020/2021 dzieci klas pierwszych pod kierunkiem swoich wychowawców poznawały zasady dotyczące zachowania się w domu, na dworze i ulicy, w szkole i na wycieczce oraz w Internecie. Wiedzą już jak udzielić pierwszej pomocy, w jakich sytuacjach poprosić o wsparcie osobę dorosłą, ale również jak się zachować gdy jest się samemu w domu, czy podczas korzystania z Internetu. Program zakończył się wypełnieniem przez uczniów Wielkiego Testu Bezpieczeństwa i uzyskaniem certyfikatu „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.

Za program odpowiedzialne były panie Stefania Wieczorek (koordynator programu), Aneta Małolepsza, Dorota Fulara, Iwona Nawrocka – Zakolska, oraz Bożena Szczap.