Dni Otwarte ,,Orli Staw”

W dniu 11 maja 2019r. 16 dzieci z naszej szkoły pod opieką p. Doroty Kordylewskiej i p. Joanny Tabaka  uczestniczyło w obchodach Dni Otwartych Orli Staw. Z okazji 15 lecia Polski w Unii Europejskiej Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych ,,Orli Staw” zorganizował Dni Otwarte dla dzieci z terenu gmin należących do Związku Komunalnego Gmin

,,Czyste Miasto, Czysta Gmina”. Po terenie oprowadzali pracownicy, którzy przybliżali dzieciom funkcjonowanie zakładu, gdzie składuje się śmieci, które materiały odzyskuje się w ramach recyklingu. Również dzieci mogły przejść ścieżką edukacyjną i poznać różne sposoby obchodzenia się ze śmieciami.

Dodatkowe atrakcje, z których dzieci mogły korzystać to:

– ekologiczne pokazy i warsztaty,

– nauka segregacji odpadów,

– pokaz sprzętu  transportowego,

– pokaz doświadczeń z fizyki,

– zamki dmuchane, zjeżdżalnie,

– malowanie buziek,

– spotkanie z Łosiem Czystosiem i Smokiem,

– posiłek w postaci grochówki.

Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni, w doskonałych humorach z różnymi gadżetami (ekologiczne długopisy, zeszyty, balony).