„Dzieci Seniorom”

18 grudnia 2018r. nastąpiło podsumowanie akcji „Pogotowie św. Mikołaja”. W tym dniu najmłodsi uczniowie naszej szkoły przedstawili część artystyczną złożoną z opowieści o tradycjach bożonarodzeniowych oraz kolęd i pastorałek. Wśród baśniowej scenerii przypomniano o roli bliskości, przebaczaniu i miłości, które są tak ważne w życiu każdego człowieka. Wśród licznie zgromadzonych seniorów z naszej lokalnej społeczności pojawili się : poseł na Sejm RP – p. Ryszard Bartosik, starosta turecki – p. Dariusz Kałużny, burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków – p. Krzysztof Roman, proboszcz naszej parafii ks. prałat Stanisław Nowak oraz dyrekcja, nauczyciele i rodzice. Przybyli goście złożyli  zgromadzonym serdeczne, świąteczne życzenia. Specjalne podziękowania otrzymała koordynator całej akcji – p. Katarzyna Szczap oraz nauczyciele i wychowawcy biorący wraz  z dziećmi udział w zbiórce żywności i podsumowującej akcję uroczystości. Spotkanie zakończyło się wręczeniem paczek żywnościowych dla Seniorów. Również dzieci biorące udział w uroczystości zostały obdarowane słodkościami i drobnymi upominkami. Przebiegowi całej imprezy przyglądał się dostojny Mikołaj – wyraźnie zadowolony z integracji najmłodszych z seniorami, mieszkańcami naszej gminy.

Uroczystość przygotowali nauczyciele: p. Katarzyna Szczap, p. Ewa Bartczak, p. Dorota Münch-Bangrowska, p. Romualda Majer, p. Dorota Fulara, p. Bogumiła Urbanowicz, p. Iwona Zakolska, p. Aneta Małolepsza, p. Stefania Wieczorek, p. Małgorzata Kruczkowska, a przepiękne dekoracje wykonały p. Katarzyna Derucka i p. Justyna Gascon Carreño.