DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

W dniu 21 marca 2016 roku uczniowie szkoły podstawowej powitali wiosnę. Zgodnie z tradycją spotkanie miało charakter prozdrowotny. Wspólna zabawę rozpoczęliśmy od prezentacji poszczególnych klas. Uczniowie klas IV-VI przygotowali zarówno ciekawe scenki tematyczne jak i układy taneczne do znanych pozostałym uczniom utworów. Przedstawiciele niektórych klas zaprezentowali występy solowe, bądź w duecie. Serca naszych jury podbił występ klasy IVB. Uczniowie przygotowali nietuzinkowy układ choreograficzny, a w ramach występu „na bis” nie tylko zatańczyli ponownie ale i wspólnie zaśpiewali. Drugie miejsce zajęła klasa VB. Podczas, krótkiej przerwy technicznej chętni uczniowie rozwiązując łamigłówki, przypomnieli 10 zasad prawidłowego odżywiania. Za poprawne rozwiązanie zadań ochotnicy otrzymali czekoladowe lizaki. Następnie, przyszedł czas na wybory Miss i Mistera Wiosny 2016. Tym razem kandydaci prezentowali kreacje ekologiczne wykonane z szarego papieru. Wszyscy wykazali się ogromną kreatywnością. Szczególną uwagę przykuła kreacja uczennicy klasy IVC Marty Szymczak,która została wybrana jako Miss Wiosny 2015/2016. Tutuł Mistera Wiosny 2015/2016 zdobył uczeń klasy VC Stanisław Martyna. W nagrodę Miss i Mister otrzymali pamiątkowe szarfy oraz czekoladowe zające wielkanocne. Następnie, przyszedł czas na długo oczekiwane przez uczniów karaoke. Ochotnicy śpiewali znane im piosenki, których tekst prezentowany był na ekranie. Spotkaniu towarzyszyły bardzo pozytywne emocje a jednocześnie przedświąteczny nastrój dlatego w ramach podziękowania za trud włożony w przygotowanie się do występów każda z klas otrzymała babkę wielkanocną domowego wypieku. Jedną z konkurencji było również przygotowanie wiosennej dekoracji drzwi. Pierwsze miejsce w tej kategorii otrzymała klasa VIA. Za wszelkie konkurencje każda z wyróżnionych klas otrzymała pamiątkowe dyplomy.