Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych   przygotowaliśmy następujące działania, których celem było propagowanie czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły.

Akcja czytelnicza – Lokomotywa

Uczniom klas 0 – III SP bardzo spodobał się wiersz Juliana Tuwima Lokomotywa, chętnie brali udział w akcji czytelniczej.

WarsztatyJak powstało pismo?

Uczniowie klas 0-3 poznali genezę pisma w kontekście starożytnego Egiptu. Dzieci obejrzały film o kulturze tego państwa. Dowiedziały się, czym były hieroglify, następnie wykonały z szablonu piramidę oraz tworzyły zaszyfrowaną wiadomość przy pomocy własnego pisma obrazkowego.

Konkurs czytelniczy -„Czytamy, więc… znamy!”

W konkursie udział wzięli uczniowie klas IV – VI SP. Po przeczytaniu tekstu wyznaczonego na kolejny dzień tygodnia należało wypełnić kupon konkursowy. Spośród  64 uczestników wylosowano 3 laureatów.

Zofia Matuszak kl. V b

Wiktoria Majkowska kl.V b

Michalina Wieczorek kl. V b

Szkolny Konkurs Pięknego Pisania

Biblioteka Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie zaprosiła  uczniów klas V – VI do  udziału w konkursie kaligraficznym. Zadaniem było piękne przepisanie fragmentów wierszy Danuty Wawiłow. Konkurs odbył się 28 października 2019 r. Spośród  12 uczestników jury w składzie: Ewa Jasińska, Iwona Bartczak, Marcin Pilarski wyłoniło laureatów. Zwyciężyły:

• Marika Grześkiewicz kl. V a
  • Julia Szustakowska Ve
  • Lena Patrzykąt kl. Ve

Konkurs fotograficznySpacer z książką

Tematem konkursu było zarejestrowanie obrazów uczniów czytających  książkę  na tle najbardziej charakterystycznych miejsc Tuliszkowa i okolic.  Konkurs zostanie rozstrzygnięty w listopadzie.

Kącik czytelniczy

Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik czytelniczy dla najmłodszych. Uczniowie podczas każdej przerwy mogli wygodnie usiąść i poczytać ulubioną książkę.