Zaznacz stronę

Nurtów mijania nie zatrzymasz…

29 października 2019 r. mieszkańcy miasta i okolic uczestniczyli w szóstym spotkaniu z cyklu Nurtów mijania nie zatrzymasz… W Kaplicy na Cmentarzu Parafialnym w Tuliszkowie społeczność szkolna w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej wspominała bohaterów tamtych czasów.

Wrzesień 1939 roku przyniósł walkę o przetrwanie, lęk i rozpacz, bezsilny gniew ludzi, którym odebrano prawo do normalnego życia; heroizm Polaków i bestialstwo okupantów, którzy dążyli do eksterminacji ludności. Życiem Polaków zawładnęła wojna.  Zebrani wysłuchali patriotycznych utworów i pieśni w wykonaniu parafialnej scholi. Ksiądz prałat Stanisław Nowak odmówił modlitwę za zmarłych. Po spotkaniu w kaplicy uczniowie postawili na grobach nauczycieli, księży i przyjaciół szkoły znicze ufundowane przez panią Mirosławę Puszcz – Majda.

Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialne były panie: I. Bartczak, E. Jasińska, M. Kurzawińska,  A. Naglewska, A. Urbaniak oraz Edyta Widelska-Strzelińska – opiekunka parafialnej scholi.

 

Skip to content