Zaznacz stronę

Pasowanie na czytelnika 2022

17 marca 2022r. odbyło się pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej. Zanim pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować książki, obejrzeli inscenizację przygotowaną przez uczniów klasy IVc i VIa. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić podczas ich czytania, rozpoznawały bajkowe postacie, poznały korzyści płynące z czytania, a pod koniec uroczystości zostały pasowane na czytelnika i otrzymały książkowe upominki. Pani dyrektor wręczyła pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy. Podczas spotkania dyplomy oraz nagrody książkowe otrzymali także najaktywniejsi czytelnicy w I półroczu roku szkolnego 2021/2022, a byli to:

-Adam Ignasiak z klasy II b – I m,

-Ania Sieradzan i Antonina Iwanyszyn z kl. III c – II m,

-Franciszek Tomalczyk z kl.II d – III m.

-Michalina Wojciechowska z kl.II b – IV m.

Ponadto uczniowie wysłuchali czytania synchronicznego utworu Mowa polska M. Strzałkowskiej w wykonaniu Michaliny Wojciechowskiej z kl.7b i Zuzanny Cichej z kl.8d – laureatek konkursu Szkolny Mistrz Pięknego Czytania.

 

Uroczystość przygotowały p. A. Naglewska i M. Kurzawińska.

Skip to content