Podaruj życie!

Pod takim hasłem 19 października 2020 r. w Szkole Podstawowej w Tuliszkowie kolejny raz zorganizowano akcję pobierania krwi. Działaniom patronowało Regionalne Centrum Krwiodawstwa  i Krwiolecznictwa w Kaliszu. Zgłosiło się 26 osób,  dawcami zostało 19. Zebrano 8 litrów 550 ml krwi. Niezły wynik!

Wszystkim zainteresowanym pomocą, a szczególnie dawcom, serdeczne podziękowania składają inicjatorzy akcji: Dyrektor, Szkolny Klub Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski. O porządek i bezpieczeństwo dbali wolontariusze z kl. 7d i 8b pod opieką pań: Iwony Bartczak, Małgorzaty Kurzawińskiej, Anety Urbaniak, Ewy Jasińskiej, Agnieszki Naglewskiej.

SU i SKW zwrócili się o pomoc w poszukiwaniu dawców do społeczności lokalnej i szkolnej. Każdy uczeń, który zaprosił dorosłych domowników i znajomych do udziału w zbiórce krwi otrzymał nagrodę.