Przegląd Twórczości Bożonarodzeniowej

Tradycje Bożego Narodzenia w naszych domach związane są z uroczystą wieczerzą wigilijną, dzieleniem się opłatkiem, śpiewaniem kolęd, ubieraniem choinki, jasełkami, a także uczestnictwem w Pasterce – Mszy Świętej o północy, rozpoczynającej  25 grudnia – Dzień Bożego Narodzenia.

W naszej szkole w tym roku, pomimo obostrzeń związanych z pandemią Covid-19, odbył się II Przegląd Twórczości Bożonarodzeniowej. Przebiegał nieco inaczej – uczniowie przesyłali nagrania kolęd i pastorałek w swoim wykonaniu, a także układy taneczne do utworów świątecznych. W Przeglądzie wzięło udział 16 uczniów z klas I-VIII Szkoły Podstawowej oraz dzieci z oddziałów 0 a i 0 b. Wszyscy uczestnicy otrzymali dodatkowe punkty za aktywność, a najciekawsze wykonania zostały zaprezentowane na tegorocznym apelu wigilijnym.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym Uczniom za Wasze nagrania kolęd, Rodzicom za pomoc w przygotowaniach, nagraniach i wyrażenie zgody na prezentację działań i wizerunku dzieci. Nauczycielom – zwłaszcza pani Małgorzacie Wągiel za motywowanie uczniów do działania, pani Joannie Tabaka za pomoc w nagraniach i zmontowaniu filmu, Dyrekcji  szkoły za zgodę na przeprowadzenie konkursów, przeglądów i przygotowanie apeli w formie zdalnej oraz za wszelką pomoc, jakiej potrzebujemy.

Wszystkim uczniom, którzy wspierają nas – nauczycieli w  dodatkowych działaniach podejmowanych w tym trudnym czasie, składam gorące podziękowania.

Koordynator Przeglądu

Katarzyna Drewniacka