Ruszył projekt Teatr w mieście!

W ramach projektu Teatr w mieście! 4 maja 2016 r. w sali OSP w Tuliszkowie aktorzy Teatru Profilaktycznego ALERT z Wrocławia zaprezentowali 3 spektakle przeznaczone dla uczniów Zespołu Szkół w Tuliszkowie i 45 gimnazjalistów z Grzymiszewa.

Zgodnie z założeniami realizowane były treści profilaktyczne wynikające z Programu wychowawczego Szkoły.  Uczniowie klas I-III SP obejrzeli Dorotkę po drugiej stronie tęczy, wzbogacając swoją wiedzę na temat ekologii. Klasy IV-VI SP – Dzieci sieci o problemach, które niesie  cyberprzemoc, i sposobach  zapobiegania. Gimnazjaliści obejrzeli My, dzieci      z dworca ZOO, poruszający spektakl o skutkach uzależnienia od narkotyków, walce o godność i powrót do życia.

Uczniowie otrzymali dofinansowanie od Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuliszkowie, Rady Rodziców i Dyrekcji Szkoły.

Działania profilaktyczne uzupełnił wieczorny spektakl My, dzieci z dworca ZOO przeznaczony dla pełnoletnich mieszkańców Tuliszkowa i okolic. Szkoda, że tylko nieliczni byli zainteresowani tak ważną w dzisiejszym świecie problematyką.

Wszystkie spektakle zrealizowano na wysokim poziomie. Cieszy fakt, że sala OSP spełnia niezbędne warunki, więc spotkania z teatrem mogą odbywać się systematycznie i na stałe wpiszą się w harmonogram wydarzeń kulturalnych w Tuliszkowie.

Tym, którzy wspierali realizację projektu, serdecznie dziękują:

Małgorzata Kurzawińska,

Aneta Urbaniak i Ewa Jasińska