Spotkanie z górnikiem

Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się nie tylko ze świętami, Mikołajem, ale także z Barbórką i obchodami górniczego święta.

Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę górnika, pani pedagog B. Jasiakiewicz zaprosiła do szkoły pana B. Pastuszko, który przepracował 40 lat w KWB Adamów. Pan górnik był ubrany w galowy mundur, a na jego czapce, która poprawnie nazywa się czako lśnił pióropusz z białych piór. Dzieci dowiedziały się jak nazywają się poszczególne części prezentowanego ubioru i jakie znaczenie mają kolory piór. Następnie zaproszony gość opowiedział, jak ciężką i czasami  niebezpieczną pracę wykonują górnicy. W spotkaniu uczestniczyły oddziały 0 a i b  oraz klasa 2d i 3c wraz  z wychowawcami p. A. Torzecką, p. E. Wojciechowską, p. M. Wągiel, p. D. Fulara i p. D.Munch – Bangrowską.