SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Dzieci z oddziałów 0 uczestniczyły w pogadance na temat bezpieczeństwa przeprowadzonej przez sierż. szt. Marcina Kolańskiego dzielnicowego Komisariatu Policji w Tuliszkowie. Pan policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, przypomniał podstawowe zasady przechodzenia przez jezdnię. Wytłumaczył również jak należy zachować się w kontaktach z osobami obcymi oraz do kogo zwrócić się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci zobaczyły prawdziwe policyjne kajdanki, pałkę typu „Tonfa”, odznakę, a także przymierzały z radością czapkę oraz kamizelkę odblaskową. Policjant zwrócił uwagę dzieci na kolor umundurowania oraz przybliżył im na czym polega praca Policjanta. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali opaski odblaskowe.