Zaznacz stronę

„Stawiamy na OZE – ścieżka edukacyjna”

Dnia 22 marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły  Nikola Roszak, Wiktoria Drożak , Antoni Ślesiński pod opieką nauczyciela biologii Joanny Tabaka brali udział w Powiatowej Sesji Ekologicznej organizowanej w ramach projektu “Stawiamy na OZE – ścieżka edukacyjna” w Kaczkach Średnich.

Uczniowie zapoznali się z nowymi ścieżkami ekologicznymi i działaniami zmierzającymi do poprawy jakości środowiska,  wysłuchali także  wykładu nt. „Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii”. Zdobytą wiedzę mogli zgłębić na warsztatach o energii słonecznej, budowie instalacji solarnej i fotowoltaicznej oraz  jak wykorzystywać energię wiatrową.

Na koniec uczestnicy  otrzymali symboliczne eko-gadżety i zaświadczenia uczestnictwa w sesji ekologicznej.

Skip to content