Światowy Dzień Książki

Są książki, które się czyta. Są książki, które się pochłania. Są książki, które pochłaniają czytającego”.

Maria Pruszkowska

Uczniowie z grupy świetlicowej obchodzili Światowy Dzień Książki. Podczas zajęć wypowiadali się na temat ulubionych lektur. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat właściwego obchodzenia się z książkami. Dowiedziały się, że aby  uniknąć  ich uszkodzenia,  wystarczy stosować się do kilku prostych zasad, np. podczas czytania należy zadbać o czystość dłoni, by nie wybrudzić stron, nie wolno zaginać kartek… Kolejnym etapem celebrowania święta było wykonanie zakładki w kształcie myszki oraz wizyta w bibliotece szkolnej. Uczniowie wypożyczyli wybrane przez siebie książki, których fragmenty zostały głośno odczytane w świetlicy.

Zajęcia przeprowadziła p. A. Naglewska