Zaznacz stronę

Światowy Dzień Zdrowia 2019

1 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Tuliszkowie obchodzono Światowy Dzień Zdrowia. Święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia ( WHO) w 1948 roku. Obchodzone jest corocznie od 1950 roku w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.

Podczas godzin wychowawczych poszczególne klasy mogły uczestniczyć w różnych formach przekazu, które miały przybliżyć i przypomnieć ważne myśli i wiedzę na temat zdrowia.

Zachowanie zdrowia na długie lata wymaga od nas choćby podstawowej wiedzy nt. zdrowia , która sprawdzona została w krótkim quizie. Przedstawiciele klas odpowiadali na kilka prostych pytań , np. Ile wody dziennie powinniśmy wypijać ? Czy zaproponować ćwiczenie na poranną gimnastykę.

Po quizie uczniowie przygotowujący obchody Dnia Zdrowia zachęcili piosenką Fasolek ,,Ruch ruch ruch” wszystkich kolegów i koleżanki do aktywności fizycznej, która jest niezbędna by być zdrowym i szczęśliwym człowiekiem.

Na zakończenie przedstawiciele klas odebrali pamiątkowe dyplomy udziału w szkolnych obchodach Dnia Zdrowia.   

Całość prowadził Bartosz Libertowski z klasy VIII a.

Inicjatywa i realizacja Szkolnego Dnia Zdrowia odbyła się pod kierunkiem pedagogów:        p. dyrektor Mirosława Puszcz – Majda, p. D. Kordylewska, p. J. Tabaka, p. K. Drewniacka  , p. M. Sroczyńska, p. D. Siepka i p. I. Nawrocka – Zakolska. Pomoc techniczną zapewnili p. T. Radecki i p. D. Hryniuk. Realizatorzy składają szczególne podziękowania dla Rady Rodziców i mam z klasy Va za pomoc i przygotowanie pysznych, zdrowych kanapek, którymi częstowano dzieci  po zakończeniu imprezy.

Obchody szkolnego Dnia Zdrowia wpisują się w działania związane z realizacją programu     ,, Trzymaj formę”.

Skip to content