Zaznacz stronę

Szkolny Dzień Matematyki

14 marca 2019r.  w naszej szkole obchodziliśmy Szkolny Dzień  Matematyki. Z tej okazji nasi uczniowie  uczestniczyli w wielu konkursach matematycznych :   „Mistrz   Tabliczki  Mnożenia”,  „Sudoku”,   „Geometria wokół  nas” ,  „Rachmistrz”,  „Pitagoras”.  Rozwiązywali różne typy zadań,   mieli  doskonałą  możliwość zastosowania  swojej  wiedzy, sprawności rachunkowej  i intuicji  matematycznej  w celu   osiągnięcia  sukcesu.  Uczniowie przygotowali także ciekawą prezentację prac –  zastosowanie  różnych kształtów  geometrycznych – wykonanych  w ramach projektu „Geometria wokół nas”. Uczniowie klas VIII SP i III gimnazjum 20.03.2019r. wzięli udział w powiatowym  konkursie „Młody Manager  na start” . Troje  uczniów  naszej  szkoły zasiliło  szeregi pięciu drużyn  biorących  udział w turnieju. Dzięki  swojej  wiedzy i umiejętności   logicznego   myślenia dwoje   uczniów stanęło  na  podium  konkursowym.  Zajęli  oni  wraz ze  swoimi  drużynami I i II miejsce . 21marca 2019r.  odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2019 , w którym brało udział  77 uczniów  naszej  szkoły. Konkurs  ten   miał  charakter   jednorazowego testu, wyniki zostaną ogłoszone w maju.

Skip to content