Zaznacz stronę

Szkolny festiwal książki

Szkolny Festiwal Książki

12 czerwca nasza szkoła zamieniła się w krainę twórczości. Wszystko za sprawą finału innowacji pedagogicznej Szkolny Festiwal Książki, która trwała w naszej szkole  w II półroczu bieżącego roku szkolnego.

Realizując politykę oświatową państwa zaplanowaną na bieżący rok szkolny, w pierwszym półroczu  realizowany był Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki niemu udało się zakupić nowości  wydawnicze adresowane dla dzieci i młodzieży. Aby zachęcić do czytania, panie:  Sylwia Zielińska-Sikora i  Ewa Konieczka zaproponowały innowację pedagogiczną.  Nauczyciele wychowawcy i poloniści z wielką radością przyjęli pomysł i włączyli się w realizację innowacji.

Szkolny Festiwal Książki rozpoczęli najmłodsi Uczniowie naszej szkoły. Tego dnia każdy mógł przyjść do szkoły  przebrany za ulubionego bohatera czytanej książki. Plejada postaci książkowych była niezwykła, pojawiły się krasnoludki, Piękna i Bestia, rycerze, księżniczki, piraci, czarownice i wiedźmy,  był nawet Bazyliszek. Kolejnym punktem programu była krótka prezentacja sceniczna inspirowana przeczytaną przez klasę książką, w czasie której uczniowie opowiadali między innymi o najważniejszych wartościach w życiu człowieka, historię  rycerzy walczących z Bazyliszkiem, czy uczyli zebranych jak powiedzieć słowo „dziękuję” w różnych językach świata. W akcję włączyli się również rodzice, którzy wspólnie występowali ze swoimi pociechami, czytając fragmenty książek. Nasi uczniowie są bardzo zdolni, dlatego komisja konkursowa miała spory problem. aby wyłonić zwycięzców. Po burzliwych obradach rozdano nagrody:

Pierwsze miejsce zajęły klasy III d i III a, na drugim miejscu uplasowała się klasa II e, natomiast miejsce trzecie wywalczyła klasa  II b. Wyróżnienie zdobyły klasy 0 a, 0 b i 0c.

Oprócz tego Rozdano również nagrody w konkursie plastycznym na ilustrację do przeczytanej książki. Wśród pierwszoklasistów  pierwsze miejsce zajęli : Magdalena Fabiańska i  Piotr Sosiński , oboje z klasy I a.

Wśród drugoklasistów  pierwsze miejsce zajęła Klasa 2 a , drugie miejsce zdobyła Lena Kopczyńska kl. 2 b, trzecie miejsce natomiast komisja konkursowa przyznała Lenie Patrzykąt z klasy 2 e. Wyróżnienie powędrowało do Mateusza Durskiego z klasy 2 b

 

Spośród klas trzecich pierwsze miejsce zajęła  Oliwia Powaga z klasy 3 c, drugie Oliwia Krupczyk z klasy 3a, trzecie natomiast  Oliwia Borowska 3a.

Wyróżnienie przyznano  Jakubowi Brzęckiemu z klasy 3a

 

Zapraszam do fotorelacji.

S Z -S

 

 

Drugą odsłoną festiwalu było spotkanie klas IV- VI.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkich prezentacji scenicznych. Każda klasa miała do wyboru dwie formy: krótką scenkę teatralną Z książką na scenie lub występ muzyczny Książkowy twist.  Występujący zachwycili zebranych, a komisja konkursowa miała trudne zadanie w wyłonieniu zwycięzców. W kategorii scenka teatralna pierwsze miejsce zajęła klasa V a, drugie miejsce klasa IV a, trzecie natomiast VI b. Wyróżnienie powędrowało do klasy IV b.

Książkowy twist najlepiej zaprezentowała klasa V b , na drugim miejscu uplasowała się klasa V c, na trzecim natomiast klasa IV c.

W czasie Szkolnego Festiwalu Książki nagrodzono również klasy biorące udział w konkursie plastycznym reklamującym przeczytaną książkę. Pierwsze miejsce zajęła klasa V c, drugie klasa IV c, trzecie natomiast klasa IV b. Wyróżnienie powędrowała do klasy VI a, indywidualnie została wyróżniona uczennica klasy IV a  Klaudia Wardeńska.

Zapraszam do fotorelacji.

S Z- S

Skip to content