Zaznacz stronę

Wycieczka do Kopenhagi

Od 6 do 9 czerwca 2017r. 45 gimnazjalistów ZS w Tuliszkowie przebywało na wycieczce
w Kopenhadze. Wycieczkę zorganizowało Biuro Podróży GROMADA z Turku pod nadzorem kierownika wycieczki – p. Magdaleny Połatyńskiej. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały: p. M.Sroczyńska, p. A.Thiel i p. E.Klimczak-Macudzińska.

Ze Świnoujścia przepłynęliśmy promem Skania do Ystad. Do Kopenhagi jechaliśmy jednym z najdłuższych połączeń między lądami w Europie mostem Öresund. Zwiedzaliśmy Kopenhagę – jedno z największych miast Skandynawii położone malowniczo nad cieśniną Sund, a strzeże go najsłynniejsza na świecie mała syrenka tuż przy przystani Królewskiej. W stolicy Danii zobaczyliśmy także między innymi fontannę bogini Gefion, Pałac Amelienborg, gdzie obejrzeliśmy odprawę warty przy Zamku Królewskim, a także siedzibę Parlamentu – zamek Christianborg., (Obiekty zwiedzane z zewnątrz) oraz XVIII w dzielnicę portową, Nyhavn która dla Duńczyków jest miejscem odpoczynku i dobrej zabawy.  Do Szwecji wracaliśmy znów mostem Öresund. Następnie zwiedzaliśmy Ystad – miasto portowe, średniowiecznej zabudowy, malowniczy rynek główny, Stortorget. Do cennych zabytków architektonicznych należą też ceglane, gotyckie kościoły Mariacki i św. Piotra.

Do Świnoujścia przypłynęliśmy promem Polonia. W drodze powrotnej zrobiliśmy przystanek w Międzyzdrojach – krótkie zwiedzanie Promenady Gwiazd i spacer wzdłuż plaży.

Skip to content