Wycieczka do Ochotniczej Straży Pożarnej

Dbanie o swoje bezpieczeństwo, a także innych, to jedne z celów podstawy programowej. Uczniowie powinni wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru i do kogo mają się zwrócić o pomoc. Aby zrealizować te cele, 19 marca b. r., uczniowie klasy I a naszej szkoły udali się na wycieczkę dydaktyczną do Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuliszkowie mieszczącej się na Placu Floriańskim 3.

Celem wycieczki było również poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków, zapoznanie się uczniów z wyposażeniem wozów strażackich oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych.

Uczniów przywitał Wiceprezes Naczelnik OSP Tuliszków dh Stanisław Przybyłowicz,  dzięki któremu uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się tak ciężkiej pracy, mieli oni możliwość zobaczyć niemal każdą rzecz. Pan Naczelnik pokazał także dzieciom wozy strażackie oraz sprzęt gaśniczo – ratowniczy. Uczniowie wysłuchali również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo – gaśniczych, w których brali udział druhowie strażacy z OSP Tuliszków. Niebywałą atrakcją dla uczniów było zwiedzanie szatni i możliwość zobaczenia specjalistycznych kombinezonów strażackich. To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Podczas wycieczki opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczyni Dorota Fulara i pedagog szkolny Bożena Jasiakiewicz.