MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA KLAS IV

26 marca o godz. 11.45 w bibliotece odbyły się eliminacje szkolne konkursu czytelniczego dla klas IV p/h. „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania”. W konkursie wzięło udział 9 uczniów:
Zając Natalia, Wardeński Krystian – kl. IV a;
Papierska Oliwia, Przybyła Weronika – kl. IV b;
Sobczak Jakub kl. IV c;
Dominiak Malwina, Ramel Roksana – kl. IV d;
Macudzińska Kaja, Sobczak Marcel – kl. IV e.
Do konkursu uczniów przygotowały panie: Anna Thiel, Małgorzata Kurzawińska, Aneta Urbaniak i Mariola Kuśmierkiewicz. Uczestnicy konkursu prezentowali dwa teksty literackie – fragmenty książek autorstwa Grażyny Bąkiewicz.

Jury w składzie:

Przewodnicząca – p. Mirosława Puszcz-Majda

Członek –  p. Agnieszka Naglewska

Członek –  p. Ewa Konieczka

oceniało  sposób prezentacji i interpretacji tekstu a także wyrazistość i bezbłędność czytania.
Do etapu gminnego zakwalifikowali się następujący uczniowie: Wardeński Krystian, Papierska Oliwia, Sobczak Jakub i Dominiak Malwina.

28 marca o godz. 12.00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Tuliszkowie odbyły się gminne eliminacje konkursu czytelniczego „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania”. Po wysłuchaniu trzynastu uczestników Komisja Konkursowa zakwalifikowała do finału powiatowego ucznia kl. IV c – Jakuba Sobczaka. Gratulujemy!
Kuba będzie reprezentował naszą gminę w  finale powiatowym, który odbędzie się 9 kwietnia w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku.