Zaznacz stronę

„Młody Manager na start”

W dniu 20.03.2019 r. w ZST w Turku po raz kolejny odbył się powiatowy konkurs dla uczniów klas III gimnazjum i VIII szkół podstawowych pod tytułem „Młody Manager na start”.

Reprezentantami naszej szkoły, pod opieką Pani Ewy Klimczak-Macudzińskiej i Pana Marcina Kuśmierka byli uczniowie klas III: Natalia Wojciechowska i Szymon Pudzianowski oraz klas VIII Damian Tabaka którzy zasilili szeregi pięciu drużyn biorących udział w konkursie.

Skuteczny manager to jeden z warunków sukcesu firmy. Podczas rozwiązywania przygotowanych zadań uczestnicy mogli wykazać się nie tylko wiedzą z zakresu mikroekonomii, zarządzania i marketingu, finansów oraz logistyki, a także rynku i przedsiębiorczości. Przekonali się, że biznes wymaga połączenia kreatywności i przedsiębiorczego myślenia.

Dzięki swojej wiedzy i umiejętności logicznego myślenia, dwoje uczniów z naszej placówki stanęło na podium konkursowym. Natalia Wojciechowska wraz z drużyną zajęła I miejsce, natomiast Szymon Pudzianowski wraz z drużyną  zdobył III miejsce.

W tym roku cenne nagrody dla uczestników ufundowali: Starostwo Powiatowe w Turku, Sun Garden Polska, Santander Bank w Turku, EK Elektrokabel Karolak i synowie Sp. J., Salon Dir Computer, Piekarstwo – Krzysztof Ogrodowczyk, Drew Tur LTM Greber, Miranda Spółka z o.o.

Zwycięzcom turnieju nagrody wręczyli: Wicestarosta Powiatu Tureckiego Pan Władysław Karski, Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Turku Pani Wioletta Adamiak oraz Kierownik Działu Marketingu firmy Sun Garden Polska Pani Ester Janeczek.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych w Turku: Małgorzata Pietrzak, Agata Jeż, Mariola Kadrzyńska – Siwek, Elżbieta Cytrowska i Tomasz Szczap. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Skip to content