OTWARCIE PARKINGU DLA ROWERÓW, ZNAKOWANIE ROWERÓW

W dniu 24 kwietnia 2017 roku pani Dyrektor Justyna Gascon Carreño wraz z przedstawicielkami Samorządu Uczniowskiego oraz sierżantem Pyrkiem dokonała uroczystego otwarcia parkingu rowerowego znajdującego się przy placu apelowym naszej szkoły. Utworzonych zostało 20 miejsc parkingowych.

Dzielnicowa Miasta Tuliszków mł. asp. Paula Jesiołowska wraz z funkcjonariuszami ZNIP KPP w Turku, przeprowadziła bezpłatną akcję znakowania rowerów „Tuliszkowski rower – bezpieczny rower”, polegającą na przypisaniu indywidualnego numeru, który został naniesiony na ramę jednośladów specjalnym flamastrem oraz zarejestrowany. Działania te miały na celu ustrzec mieszkańców przed ewentualną kradzieżą rowerów. Oznakowanych zostało około 70 jednośladów, w tym trzy rowery szkolne.

Skłaniając się ku sugestii rodziców pani mł. aspł Paula Jesiołowska zaznaczyła, że wyżej wspomnianą akcję możemy powtórzyćw czerwcu, adresując ją w sposób szczególny do uczniów klas III, którzy w wielu przypadkach pozyskają nowe jednoślady w ramach prezentów komunijnych 🙂